Perła polskich albumów już wkrótce dostępna!

W latach 2006-2007 roku ukazał się tom I albumu „Piękna stara Bydgoszcz” 
w wersji językowej polsko-angielskiej i polsko niemieckiej,  z resume w językach: francuskim, włoskim, hiszpańskim, litewskim, esperanto i rosyjskim. Jest to blisko 900-stronicowy album z ponad  800 zdjęciami, obrazami, rycinami i sztychami  oraz planami Bydgoszczy od najdawniejszych czasów po koniec XX wieku. Materiały źródłowe pochodzą z wielu archiwów polskich i zagranicznych.

Ten  unikatowy, monograficzny album  naszego miasta został okrzyknięty perłą polskich albumów. Jest laureatem przyznawanej przez Prezydenta Bydgoszczy  Strzały Łuczniczki „za najwyższe walory edytorskie, niezwykłą staranność opracowania i wielką troskę o prawdę historyczną” następnie nagrodami: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Medalem Zygmunta Glogera przyznanego przez kapitułę pod kierunkiem  prof. Henryka Samsonowicza. Trafił do ekskluzywnych salonów z wydawnictwami w Warszawie i Krakowie, w efekcie bardzo szybko zniknął z półek księgarskich.

Już niebawem pojawi się ponownie w księgarniach obok równie pięknego t. 2 „Bydgoszcz w blasku symboli”.

Szczegółowych informacji udziela i zamówienia przyjmuje wydawca albumu: „Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy” ,85-102 Bydgoszcz, ul. Jezuicka 4, tel. 52 322- 51-96  e-mail: biuro@tmmb.pl.