Szanowni Państwo,

2 stycznia 2020 | Aktualności

Od kilku dni pojawiły się na budynkach, którymi zarządza Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa – flagi: państwowa i miasta Bydgoszczy, która została jako prezent podarowana przez miasto.

Spieszymy poinformować, iż przyczyna tego faktu jest niezwykła, a mianowicie: 100 – letnia rocznica powrotu miasta Bydgoszczy do macierzy. Przypada ona na dzień 20 stycznia 2020 r, albowiem dokładnie 100 lat temu władzę w mieście, na podstawie rozstrzygnięcia Traktatu Wersalskiego z 1919 roku – przejęli polscy urzędnicy.    

       Data 20 stycznia 1920 roku jest równie ważna dla mieszkańców Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdyż tego dnia, na podstawie decyzji administracyjnej Urzędu Osadniczego w Poznaniu, rozpoczął pracę pierwszy polski Prezes Zarządu Spółdzielni – Pan Czesław Turowski.

Zatem Bydgoska SM również już od 100- tu lat jest w polskich rękach i dlatego na spółdzielczych budynkach są wywieszane – flagi w zestawie polsko-bydgoskim, jako symptom wspólnego losu Bydgoszczy i Spółdzielni, we wspólnej ojczyźnie – Rzeczpospolitej Polskiej.

Bydgoszcz, styczeń 2020r.

Więcej aktualności

Zajęcia wakacyjne

Klub Arka i D.K. Orion prowadzą zapisy na zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat

Informator BSM

Udostępniamy Państwu do pobrania nowy Informator Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej