Zasłużeni dla kultury i spółdzielczości uhonorowani w Urzędzie Wojewódzkim

8 lipca 2020 | Aktualności

Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa na zaszczyt poinformować, że w dniu 7 lipca 2020 roku, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Józef Ramlau wręczył wysokie odznaczenia państwowe i resortowe zasłużonym spółdzielcom oraz twórcom i działaczom kultury. Wśród nagrodzonych znalazło się jedenaście osób, zawodowo lub społecznie powiązanych z Bydgoską Spółdzielnią Mieszkaniową.

– Państwo polskie, decyzją swoich najwyższych przedstawicieli, honoruje tych obywateli, którzy szczególnie przyczyniają się, bądź to na niwie zawodowej, bądź to na niwie realizacji swoich pasji pozazawodowych wysokimi odznaczeniami. Odznaczenie to jest uhonorowaniem państwa działalności. Mam nadzieję, ze będzie dla was to materialnym dowodem i źródłem ogromnej satysfakcji – powiedział podczas uroczystości wręczenia medali grupie spółdzielców i zasłużonych dla kultury wicewojewoda Józef Ramlau.

Wicewojewoda uhonorował zasłużonych spółdzielców i ludzi kultury odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę (Krzyże Zasługi, Medal za Długoletnią Służbę) i ministra kultury Piotra Glińskiego (Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”).

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych:

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju spółdzielczości zostali odznaczeni:

Złotym Krzyżem Zasługi 

  • Waldemar Stanisław Graczyk,
  • Kazimierz Tadeusz Koziński.

Srebrnym Krzyżem Zasługi

  • Roman Marian Matthews,
  • Kazimierz Niedbalski.

Brązowym Krzyżem Zasługi:

  • Anna Maria Gerth
  • Krzysztof Marek Kołodziejczyk
  • Anna Maria Żelaśkiewicz

Za zasługi dla kultury Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali:

  • Piotr Florek – wydawca portali Tygodnik Bydgoski i Katolicka Bydgoszcz
  • Małgorzata Jarocińska – popularyzatorka historii
  • Nikoletta Stachura – kierowniczka domów kultury „Arka” i „Orion” w Bydgoszczy

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczona została plastyczka Katarzyna Janina Horoszczuk – pracownik domów kultury „Arka” i „Orion” w Bydgoszczy.

Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odznaczony został pisarz i wydawca Dariusz Lebioda.

Medalem Jerzego Sulimy Kamińskiego uhonorowany został Janusz Pruski – Przewodniczący Rady Nadzorczej Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” wyróżnieni zostali:

  • Ryszard Długołęcki – lekarz, pisarz, tłumacz
  • Krystyna Gawek – animatorka kultury
  • Anna Lebioda – poetka, działaczka kultury
  • Jerzy Paterski – muzyk
  • Tadeusz Pikul – animator kultury
  • Tadeusz Stańczak – animator i mecenas kultury, Prezes Zarządu Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  • Marek Żelkowski – pisarz, dziennikarz

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

@Wykorzystano informacje i zdjęcia z portalu Bydgoszcz24.pl

Więcej aktualności

Zajęcia wakacyjne

Klub Arka i D.K. Orion prowadzą zapisy na zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat

Informator BSM

Udostępniamy Państwu do pobrania nowy Informator Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej